Vilniaus pilys papildė savo priemonių arsenalą interaktyviais žemėlapiais

Atgal

Vilniaus pilys papildė savo priemonių arsenalą interaktyviais žemėlapiais

2022-03-21

Vilniaus pilys savo priemonių arsenalą papildė nauju įrankiu – ArcGIS Pro ir ArcGIS Online. Taigi, netrukus savo lankytojams galėsime pasiūlyti naujus skaitmeninius produktus, susijusius su interaktyviais žemėlapiais. Pirmiausia, per 2022 metus planuojama sudaryti Kalnų parko teritorijoje archeologinių tyrimų, atliktų nuo 1939 metų iki dabar, suvestinį žemėlapį, kuriame lankytojai galės sužinoti ne tik, kur buvo vykdyti kasinėjimai, bet ir prieiti nuotoliniu būdu prie tokių kasinėjimų ataskaitų. Toks suvestinis planas pasitarnaus planuojant pažintinius archeologinius tyrimus 2023 metais ir vėliau.

Taip pat planuojame pasiūlyti interaktyvius žemėlapius, kuriuos lankytojai naršydami galės palyginti istorinius žemėlapiais su dabartiniais, taip pat galės savarankiškai lankytis Vilniaus pilių teritorijoje ir keliauti ne pagal dabartį žemėlapį, o vedami istorinio plano. Lankytojams sudarysime ir interaktyvius, geografiniais duomenimis pagrįstus pasakojimus apie Vilniaus pilis ir jose esančias istorijas.

Kokios atsiveria naujos galimybės Vilniaus pilių lankytojams, galite pamatyti šiame mūsų sukurtame interaktyviame žemėlapyje Vilniaus pilys 1737 metais