Kovo 11-oji su Vilniaus pilių riteriu Napoleonu Kitkausku

Atgal

Kovo 11-oji su Vilniaus pilių riteriu Napoleonu Kitkausku

2022-03-11

Šiandien, Kovo 11-osios proga sveikinome architektą, restauratorių, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą Napaleoną Kitkauską. Tai vienas iš Vilniaus pilių riterių, kurio dėka ne tik pažįstame Vilniaus pilis, bet ir jas turime išsaugotas iki šių dienų. Džiaugiamės, kad jis yra gero nusiteikimo, darbingas ir kūrybingas.

Su Vilniaus pilių krikštatėviu prisiminėme, kaip 1990 metais Lietuva beprotiškai rizikinga drąsa pirmoji įsiveržė iš Sovietų Sąjungos imperijos. Beje, kaip ir 1918-aisiais pirmieji iš Baltijos tautų skelbė nepriklausomybę. Ir tokią elgseną lėmė įspūdinga ir herojiška lietuviškoji istorija: Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė, kai ne tik kariams, bajorams, valstiečiams – visiems Lietuvos vyrams, buvo priskirta pareiga dalyvauti Vytyje: vyti į kraštą įsiveržusius priešus, ar XIX amžiaus sukilimai, kurių metu nenumaldomas, praktiškai beginklių, sukilėlių noras ginti tėvynę ištiesintais buitiniais dalgiais, ar ilga ginkluota rezistencija pokaryje, išsaugojusi laisvės viltį.

Šiandien, kaip niekada suvokiame kokia svarbi yra mums mūsų valstybė ir kaip niekada, norisi palinkėti visiems ginti savo laisvę ir Tėvynę. Su Kovo 11-ąja!