Vilniaus pilių rezervato direkcijos darbuotoja – „Kūrybingumo ambasadorių“ laidos dalyvė

Atgal

Vilniaus pilių rezervato direkcijos darbuotoja – „Kūrybingumo ambasadorių“ laidos dalyvė

2022-01-31

Kūrybingumas pamokose – misija įmanoma. Būtent tuo ir įsitikino paskutiniajame I-ojo lygmens „Kūrybingumo ambasadorių“ nuotoliniame užsiėmime dalyvusi ir kursą baigusi Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcijos edukacinių programų koordinatorė N. Urbonaitė. Kūrybingumo mokyklos įkūrėjai – Vilniaus universiteto Filosofijos instituto profesorius Kristupas Sabolius ir komunikacijos specialistas Tomas Ramanauskas dalyvius supažindino su fenomenais grįsto ugdymo sąvoka ir principais, vedė užsiėmimus, skirtus išlaisvinti kūrybiškumą pamokose, siekiant apjungti humanitarinius, gamtos ir tiksliuosius mokslus.

Apie įgytą patirtį įtraukiant kūrybinį mąstymą ir praktikas pamokose patirtimi dalinosi ilgametės „Kūrybingumo ambasadorių“ bendruomenės narės – lietuvių kalbos mokytojos Andželika Aleksandravičiūtė ir Lina Sirgedienė iš Vilniaus Sofijos Kovalevskajos gimnazijos. Mokytojos savo pavyzdžiu parodė, jog mokomasis turinys lietuvių kalbos pamokose gali būti lengvai ir kūrybiškai pritaikomas, aktualus ir įdomus šiais laikais besimokančiai jaunajai kartai.

Susitikimo metu dalyviai taip pat gilino savo žinias apie komandinį darbą. Lektorius Tomas Ramanauskas akcentavo, jog darbas komandoje skirtas jau turimų idėjų apsikeitimui, tačiau ne jų generavimui. Iš viso I-ojo lygmens „Kūrybingumo ambasadorių“ mokymų kursą sudarė 6 nuotoliniai užsiėmimai. Mokymuose vidutiniškai dalyvavo 100 Vilniaus miesto mokytojų, tarp kurių – nauji programos dalyviai ir tie, kurie dalyvauja jau antrą kartą.

Plačiau: https://bit.ly/3vE4NOd