Senukui Gedimino pilies kalnui – kaimynas Milžinas. Į Vilnių atkeliauja Šviesos festivalis

Atgal

Senukui Gedimino pilies kalnui – kaimynas Milžinas. Į Vilnių atkeliauja Šviesos festivalis

2022-01-18

1323 m. sausio 25-ąją kunigaikštis Gediminas išsiuntė vieną iš garsiųjų savo laiškų, taip Europos akyse tarsi apšviesdamas šį iki šiol vakarų europiečiams mažai pažintą kraštą ir visiems laikams įrašydamas Vilnių į Europos žemėlapį. Ši data dabar laikoma Vilniaus gimtadieniu.

Ta proga, į Vilnių atkeliauja ketvirtasis Vilniaus šviesų festivalis. Gedimino kalno papėdėje šiandien jau sumontuotai olando Wouter Brave instaliacijai, randame tokį aprašą:

„Šiam iš Visatos Slėnio kilusiam Milžinui, jau kelios dešimtys tūkstančių metų. Jo vienintelė užduotis – metų gale pakabinti naują saulę vietoje senosios. Visą likusį laiką, palindęs po žeme jis medituoja.

Metų pabaiga tai magiškas laikas, kai sena saulė užgęsta ir ją reikia pakeisti nauja. Milžinas jau savo rankose laiko Elnio Devyniaragio atneštą naują saulę ir laukia, kai galės ją pakabinti danguje senajai užgesus. Taip kiekvienais metais jis mums pasakoja apie šią dramatišką, kiekvienais metais vykstančią šviesos ir tamsos, gėrio ir blogio kovą.“

Keli faktai apie Milžiną:

Amžius – 32 598 metai;

Ūgis atsistojus – 33 metrai.

Plačiau: https://bit.ly/3tDVcpl