Vilniaus pilis palieka paukščiai. Palydos – paskaita ir ekskursija

Atgal

Vilniaus pilis palieka paukščiai. Palydos – paskaita ir ekskursija

2021-09-29

Spalio 4 d., 15 val., Vilniuje, Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje, Lietuvos ornitologų draugijos ornitologas, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro metodininkas, programos „Pažinkime paukščius drauge“ edukatorius Gediminas Petkus skaitys paskaitą „Migruojantys paukščiai“. Ornitologas papasakos apie Vilniaus miesto paukščius, patars, kur juos geriausia stebėti, taip pat pakalbės apie paukščių migraciją.

Po paskaitos bus keliaujama pasivaikščioti po Vilniaus pilių rezervatą kartu su Vilniaus valstybinio kultūrinio rezervato tyrėju Stanislovu Patkausku. Bus galima pamatyti inkilus, kuriuose peri didieji dančiasnapiai ir klykuolės. Vyks genių, varnėnų, karklažvirblių, alksninukų, bukučių, lipučių, įvairių rūšių zylių ir varninių paukščių stebėjimas. Be paukščių, taip pat vyks pažintis ir su kultūrinėmis, gamtinėmis saugotinomis vertybėmis.

Tai bus puiki proga kartu su specialistais šauniai praleisti pirmadienio popietę. Renginį rengia Lietuvos ornitologų draugija kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru, Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija ir LMA Vrublevskių biblioteka.

Šis renginys yra viena iš projekto „Gamtiniai takai Vilniaus mieste“, kurį iš ekologinio švietimo programos lėšų finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė, veiklų.

Renginys dalyviams nemokamas.