Vilniaus pilių edukacijų arsenale net septynios „Kultūros paso“ edukacijos

Atgal

Vilniaus pilių edukacijų arsenale net septynios „Kultūros paso“ edukacijos

2021-09-03

Mokyklos ir mokiniai per „Kultūros paso“ portalą jau galėjo pasinaudoti dvejomis direkcijos teikiamomis edukacijomis. Tai būtų „Šarvas, ginklas, rožė“ (tiek kontaktiniu, tiek nuotoliniu būdu) bei „Išmok statyti pilį!” (tiek kontaktiniu, tiek nuotoliniu būdu).

Edukacija „Šarvas, ginklas, rožė“ skirta V-VIII klasių mokiniams. Užsiėmimų metu mokiniai įgauna ne tik istorijos žinių, bet ir etikos įgūdžių. Per riterystę galima pažinti tokias elgesio normas, kurių reikia ir dabartiniame, XXI amžiaus, gyvenime.

Edukacija „Išmok statyti pilį!” dedikuota jauniausiems ir guviausiems mokiniams (I-IV klasės). Užsiėmimų metu mokiniai per skirtingas epochas susipažįsta su pagrindinėmis žmonijos idėjomis, technologijų kaita, išmoksta atpažinti epochas pagal statinių išvaizdą, o tai leidžia net mažiausiems mokiniams geriau suprasti, kaip mintys keičia gyvenimus ir mūsų aplinką.

Nuo šių metų rugsėjo 1 d. Vilniaus pilių edukacijų arsenalas pasipildė dar penkiomis edukacijomis. Pirmiausia visiška naujiena – urbanistiniu žygiu, „Atrask viduramžius miške“. Žygis galimas tiek kontaktiniu, tiek nuotoliniu būdu. Žygyje gali dalyvauti I-VIII klasių mokiniai. Jauniausieji išmoks orientuotis mieste ir miške, sužinos, kur geriausia stovyklauti ir kurti miestą, pažins, kaip gamtoje galima aptikti žmogaus veiklos pėdsakų ir kokių bazinių išgyvenimo įgūdžių reikia net parke.

Jeigu klasėje pilna vikrių mokinių, siūlome išbandyti antrąją edukaciją „Žemutinės pilies paslaptys“. Tai orientacinis žaidimas, kuris vyksta lauke kontaktiniu būdu. Jis ne tik „suklijuos“ klasę, nes pats žaidimas komandinis, bet ir leis per fizinį aktyvumą prisiliesti prie Lietuvos širdies – Vilniaus pilių.

Jeigu norisi sustiprinti žinias, siūlome net dvi naujas nuotolines edukacijas „Vilniaus pilys – pažintos ir nepažintos“, taip pat  – „Architektūros paveldas Vilniaus pilių teritorijoje“. Jų metu mokiniai per atraktyvius pavyzdžius galės sustiprinti ir įtvirtinti savo istorinio pažinimo žinias.

Ir, aišku, šių metų „topas“ mūsų edukacijų skrynelėje kontaktinė edukacija „Vilniaus pilys ir valdovai“.  Orientacinio žaidimo metu vaikai turės puikią galimybę susipažinti su Vilniaus pilių teritorija. Pilys be žmonių, tai tik pastatai, tad šiame žaidime ieškosime net tik buvusių ir esamų pilių, bet ir kažkada čia vaikščiojusių valdovų. Ypač tai aktualu mokiniams, kurie gali rasti savo „dievaičius“ ne tik YouTube, TikTok ar kituose socialiniuose tinkluose, bet ir mūsų istorijoje.

Direkcijos edukacijas galite rasti čia: