Savo poreikiams tiksliname Pilių parko topografinį planą

Atgal

Savo poreikiams tiksliname Pilių parko topografinį planą

2021-09-17

Ruošiantis naujam Vilniaus pilių priežiūros darbų sezonui, nuspręsta patikslinti Pilių parko topografinį planą direkcijos reikmėms. Miesto poreikiams sudarytas topografinis planas atspindi tik pagrindinius kartografinius objektus kaip gatves, pastatus, pėsčiųjų takus, medžius, tačiau jame negalima rasti tokių kintančių objektų kaip gėlynų, jiems naudojamų laikinų barjerinių priemonių, savaime susiformavusių takų, kai kurių lauko apšvietimo elementų, šiukšlių dėžių. Užsakyti geodezinių matavimų paslaugas šiems darbams direkcijai būtų ne pagal kišenę.

Taigi, nieko nelaukę, nusprendėme mažosios architektūros formas ir kitus teritorinius elementus susikartografuoti patys šių dienų technologijų pagalba, pasitelkus geodezinius GNSS imtuvus, kurie signalus gauna ne tik iš GPS ar GLONASS, bet ir iš BeiDOU ir Galileo palydovų. Esame labai dėkingi savo kolegoms iš Valdovų rūmų, kurie sudarė sąlygas pabandyti bazines stotis įsirengti ant Valdovų rūmų stogo.

Pilių parke kartografavimo darbai baigti. Per kitas tris - keturias savaites planuojame tokius pačius darbus atlikti ir Kalnų parke.