Trys ketvirtadienio ekskursijos: rytas, diena, vakaras

Atgal

Trys ketvirtadienio ekskursijos: rytas, diena, vakaras

2021-07-23

Ketvirtadienį – ekskursijų dieną pradėjome anksti: 9 val. netrūko norinčių pasiklausyti VU botanikos sodo mokslo darbuotojos dr. Silvos Žilinskaitės vedamos ekskursijos „Botanikos sodas Vilniaus pilyse“. Vilniaus universiteto Botanikos sodas šiemet švenčia savo 240-ąjį gimtadienį. 1781 metais Vilniaus Senamiestyje įkurtas pirmasis Botanikos sodas, vėliau buvo perkeltas į Vilniaus pilių teritoriją. Pilies kalno papėdėje, Vilnios vingio apsuptyje, darbštaus botaniko prof. S. B. Jundzilo rūpesčiu čia buvo sukurtas vienas žinomiausių ir turtingiausių Rytų Europos botanikos sodų.

Po pietų į rezervato tyrėjo, archeologo Stanislovo Patkausko vedamą ekskursiją „Kreivoji pilis ir Kreivasis miestas“ atėjo beveik visi užsiregistravę.

O vakarinė ekskursija startavo nuo Gedimino kapo kalno papėdės, po Lauritos Peleniūtės (renginys www.mieloji.lt) sutartinių giedojimo pamokos. Ekskursijos 12 dalyvių pirmą kartą lankėsi Didžiojoje griovoje, pirmą kartą išgirdo pasakojimą apie Kreivąją pilį.

"Kai nusprendžiau dalyvauti ekskursijoje, galvojau, ką čia galima apie tą Kalnų parką sužinoti? Parkas ir tiek. Esu nustebęs, kiek ši vieta yra dar mums nežinoma savomis istorijomis", – dalinosi įspūdžiais vienas iš ekskursijų dalyvių.