Asfaltas irgi gali būti šaltas: užtaisytos Kalnų parko estrados kelio duobės

Atgal

Asfaltas irgi gali būti šaltas: užtaisytos Kalnų parko estrados kelio duobės

2021-06-10

Juk nepaslaptis, kad po žiemos asfaltuotuose keliuose atsiranda duobės. Ne išimtis ir kelias, vedantis Kalnų parko estrados link. Po žiemos čia pastebėta keliasdešimt duobių.

Pačias duobes galima užtaisyti įvairiai. Dažniausiai jos frezuojamos, vėl klojama asfalto danga, su specialia sunkiasvore technika užvoluojama. Tokie darbai reikalauja gana didelių kaštų. Kitais metais - vėl tas pats. Kol nėra sutvarkyti kelio pagrindai ir kritulių vandens nuvedimas, tai amžinas procesas.

Vis dėlto šiems brangiems remonto darbams yra pigesnė alternatyva - „šaltasis asfaltas“. Kol duobė nėra labai didelė, tiesiog ji išvaloma, užpilama specialiu paruoštu mišiniu, kuris vadinamas „šaltuoju asfaltu“, ir užtaisytos duobės viršus sutankinamas kokiu nors sunkiu daiktu.

Šių metų birželio mėnesio pirmąją dekadą taip ir buvo padaryta. Įsigyta beveik 270 kg „šaltojo asfalto“ ir tiesiog šiuo mišiniu Kalnų parko estrados kelios duobės užtaisytos. Jau šiandien vėl automobiliai gali užkilti keliu, nedarant staigių posūkių ar „apsižergimų“.