Kalnų parko estradoje paskutiniai štrichai: baiginėjami tvarkymo darbai

Atgal

Kalnų parko estradoje paskutiniai štrichai: baiginėjami tvarkymo darbai

2021-05-26

Šiandien nuo pat ryto Kalnų parko estradoje sklando beveik pabaigtuvių nuotaikos. Baiginėjamos tvarkyti Kalnų parko estrados, talpinančios iki 7100 žiūrovų, suolai ir konstrukcijos. Liko suforminti reikiamus dokumentus, galutinai įsitikinti, jog visi suplanuoti darbai buvo atlikti. Po truputėlį jau atlaisvinama statybvietę. Planuojama, kad Kalnų parko estrada vėl taps prieinama lankytojams (kol kas dar ne renginiams) nuo šių metų birželio 1 d.

Kalnų parko estrados suolų ir konstrukcijų sutvarkymo darbai vyko vos ne ekstremaliomis sąlygomis. Ir prie to prisidėjo tikrai ne tik COVID-19 pandemija. Visų pirma, darbai pradėti 2020 m. lapkritį, todėl reikėjo sutelkti visus pajėgumus, jog būtų spėta konstrukcijas sutvarkyti iki 2021 metų birželio, nes pagal planus artėjo du svarbūs renginiai: Lietuvos moksleivių dainų šventė bei Baltijos šalių studentų dainų ir šokių festivalis „Gaudeamus“. Deja, dėl COVID-19 pandemijos, šių metų pavasarį visos šios šventės buvo perkeltos į 2022 metų vasarą. Antra, šiemet ištiko tikra žiema, todėl, siekiant užtikrinti tinkamus technologinius procesus, teko įrenginėti net „šiltnamius“, jog būtų galima atlikti gruntavimo, dažymo ir montavimo darbus. Be to, žiema nepagailėjo ir išdaigų: lūžo medžių šakos, kurios virto ant ką tik užbaigtų darbų.

Kol kas tai tik nedidelis darbų etapas iš suplanuotų Kalnų parko estrados sutvarkymo darbų visumos. Kalnų parko estradai reikalingi ir kiti sutvarkymo darbai. Visiems šiems darbams realizuoti Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija yra pateikusi patikslintą valstybės investicijų projektą Kultūros ministerijai. Pagal patikslintą investicijų projektą bendra Kalnų parko estrados sutvarkymo darbų vertė siektų apie 3,6 mln. Eur. Šiuo metu laukiama Kultūros ministerijos galutinio sprendimo dėl papildomo finansavimo skyrimo.