2022 metų pavasarį semsimės žinių Švedijoje ir Suomijoje

Atgal

2022 metų pavasarį semsimės žinių Švedijoje ir Suomijoje

2021-05-05

Šių metų kovą direkcija Šiaurės ir Baltijos šalių viešojo administravimo mobilumo programai pateikė projektą „Nordic Contribution Towards Sustainable User-Friendly Services Implementation: Archeological Heritage Site Dimensions“. Šių metų gegužės 5 d. gautas patvirtinimas, jog pateiktam projektui (projekto Nr. PA-GRO-1464) skiriamas finansavimas. Bendra projekto vertė apie 15,4 tūkst. Eur (iš Šiaurės šalių tarybos gautas 6 tūkst. Eur finansavimas). Pagal projektą planuojama 2022 metų pavasarį apsilankyti Švedijoje ir Suomijoje.

2022 metų balandį planuojama susitikti su Švedijos nacionalinės turto tarybos (švedų k. - Statens fastighetsverk, anglų k. - National Property Board of Sweden) atstovais, kurių dispozicijoje yra ne tik visas Švedijos valstybinis turtas, bet ir daugelis archeologinio paveldo objektų. 2022 m. gegužės mėnesį planuojama susitikti su Suomijos paveldo agentūros (suomių k. - Museovirasto, anglų k. - Finnish Heritage Agency) atstovais. Šių darbinių susitikimų metu bus apsikeista žiniomis, kaip kolegos iš Švedijos ir Suomijos įveiklina valstybės valdomus archeologinio paveldo objektus ir kaip į jų tvarkymą /pritaikymą  įtraukia kuo platesnį asmenų ratą.

Šiaurės ir Baltijos šalių viešojo administravimo mobilumo programa skiria finansinę paramą valstybės tarnautojams bei kitiems viešojo sektoriaus darbuotojams, norintiems vykti į stažuotes, mokymus, trumpalaikius darbinius vizitus Šiaurės ir Baltijos šalyse arba vykdantiems bendradarbiavimo tinklų veiklą minėtame regione. Šiaurės šalių tarybos remiamuose projektuose privalo dalyvauti partneriai bent iš trijų iš skirtingų valstybių – Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Farerų, Alandų salų ir Grenlandijos. Daugiau informacijos apie Šiaurės ir Baltijos šalių viešojo administravimo mobilumo programą galite rasti čia: https://www.norden.lt/programmes/siaures-ir-baltijos-saliu-viesojo-administravimo-mobilumo-programa/.