Patikslintas Kalnų parko estrados investicijų projektas

Atgal

Patikslintas Kalnų parko estrados investicijų projektas

2021-04-29

Šiuo metu Kalnų parke baigiami estrados amfiteatro ir čia esančios tribūnos suolų sutvarkymo darbai. 2024 metais minėsime jubiliejinę Lietuvos dainų ir šokių šventę – jai sukanka 100 metų (pirmąkart dainų ir šokių šventė Lietuvoje buvo suorganizuota Kaune 1924 metais).

Norint laiku ir tinkamai pasiruošti šiai jubiliejinei šventei, direkcija patikslinto Kalnų parko estrados investicijų projektą ir jį pateikė Lietuvos Respublikos kultūros ministeriją.

Pagal patikslintą investicijų projektą planuojama iki galo realizuoti jau 2019 metais suplanuotus statybos darbus: 1) sutvarkyti Kalnų parko estrados pasirodymų (šokių) aikštelę, nes, nesant lietaus drenažui, gausiau palijus atlikėjams tenka šokti balose, 2) Kalnų parko estrados amfiteatro parteryje įrengti vietas, pritaikytas asmenims, turintiems mobilumo iššūkių, 3) po Kalnų parko estrados tribūnomis įrengti Vilniaus pilių lankytojų centrą, kuriame vilniečiai ir miesto svečiai galėtų susipažinti su Vilniaus pilimis kaip vienu kompleksu bei rytinėje Vilniaus pilių dalyje gauti elementarių paslaugų (nueiti į tualetą, maisto gaminių išsinešimui ir t.t.), 4) sutvarkyti Kalnų parko estrados prieigas, sutvarkant takus, vejas ir kitus želdinius.

Nuo 2017 iki 2021 m. (imtinai) Kalnų parko estrados sutvarkymo ir projektavimo darbams buvo skirta 1.150.000 Eur. Pagal patikslintą investicijų projektą aukščiau nurodytiems darbams reikėtų papildomai skirti 2.482.000 Eur.

Tikimės, kad direkcijos steigėja, Kultūros ministerija, jau šių metų birželio mėnesį aprobuos patikslintą Kalnų parko estrados investicijų projektą, kad galėtume pasiruošti 2024 metų dainų ir šokių šventei. Norint tai padaryti laiku ir kokybiškai, pagal patikslintą investicijų projektą darbus reikėtų pradėti jau 2022 m. rugpjūtį, pasibaigus Lietuvos moksleivių dainų šventei ir Baltijos šalių studentų dainų ir šokių festivaliui „Gaudeamus“.