Trijų Kryžių laiptai aptrupėję, lankytojų prašome kantrybės ir atsargumo

Atgal

Trijų Kryžių laiptai aptrupėję, lankytojų prašome kantrybės ir atsargumo

2021-04-13

Laiptai, vedantys prie Trijų Kryžių paminklo, apgailėtinos būklės. Jie ištrupėję, vietomis atsidengusios skylės. Kasdien teritoriją prižiūrinčios UAB „Mano aplinka“ darbuotojų dėka laiptai nuvalomi, surenkamos laiptų nuolaužos.

Norėdami savo lankytojams padėti saugiai patekti prie Trijų Kryžių paminklo ir maloniai grožėtis Vilniaus senamiesčio panoramomis, direkcija nuo ankstyvo pavasario suka galvas, kaip taupiai sutvarkyti laiptus, nes juos pagal ES investicijų projektą planuojama demontuoti.

Atlikus rinkos analizę, nustatyta, kad esamų laiptų remontas kainuotų apie 18 tūkst. Eur. Direkcijai – tai labai dideli pinigai (beveik 13 proc. išlaidų paslaugoms ir prekėms). Atlikus kaštų ir naudos analizę, nustatyta, jog laiptų, vedančių prie Trijų Kryžių paminklo, neverta remontuoti, nes naujų laiptų įrengimas kainuotų apie 70-90 tūkst. Eur.

Naujus laiptus, kurie būti pritaikyti ir asmenims, turintiems negalią, planuojama įrengti užsitikrinus pilnavertes ES investicijas Trijų Kryžių kalno sutvarkymui.

Šiuo metu kreiptasi į Kultūros ministeriją dėl investicijų padidinimo. Tikimasi atsakymą gauti iki šių metų birželio mėnesio pabaigos. Gavus teigiamą sprendimą, planuojama organizuoti viešuosius pirkimus ir tikimės, jog rangovą turėsim šių metų rudens pabaigoje, žiemos pradžioje.

Savo lankytojų atsiprašome už nepatogumus, kopiant laiptais, bet tikimės, jog 2022 metų pabaigoje įrengti nauji laiptai bus ne tik saugūs ir patogūs. Dabar prašome kantrybės ir atsargumo.