Girdimos Vilniaus pilys: nuotraukos irgi kalba

Atgal

Girdimos Vilniaus pilys: nuotraukos irgi kalba

2021-01-15

Na gi, užsimerk ir išgirsk vaizdus nuotraukoje. Nesigirdi? Taip, nesigirdi, nes nuotraukos pasakoja akims, o ne ausims. Tačiau būna ir kitaip.

Pasitarę su Lietuvos aklųjų biblioteka ir mūsų draugais neregiais, nutarėme mokiniams pasiūlyti Vilniaus pilyse atlikti realias ir nuotoliniu būdu nelengvai įveikiamas socialines valandas – akliesiems ar silpnaregiams žmonėms aprašyti, ką Vilniaus pilių interneto svetainėje vaizduoja nuotraukos. Šiandien tokie vaizdų aprašymai jau nesunkiai perskaitomi teksto sintezatorių ir nematantis žmogus gali laisvai klausytis nuotraukos kaip kokio M-1.

Pirmosios kregždės jau išbandytos su Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazija aštuntokais. Taigi, iki karantino pabaigos turime daug ką nuveikti.

Reali socialinė veikla duoda abipusę naudą – nors ir mažu žingsniu, bet mažina socialinę atskirtį bei lavina vaikų vaizduotę – tiesiog tobulini įgūdžius rašyti rašinius dešimtukui, o rašydamas tekstus stengiesi suprasti, ką regėjimo neturintis žmogus norėtų „pamatyti“ – tai yra išgirsti.