Sekmadienio ekskursija, 2023-09-17, 18 val. vakaro: „Vyšnios kaip apelsinai: Vilniaus pilių sodai ir parkai“

Atgal

Sekmadienio ekskursija, 2023-09-17, 18 val. vakaro: „Vyšnios kaip apelsinai: Vilniaus pilių sodai ir parkai“

2023-09-12

Ekskursija vyks sekmadienio vakarą, 18:00 val. Ekskursija prasidės nuo paminklo Lietuvos valdovui Gediminui. Trukmė nuo 1 iki 2 val.
Būtina išankstinė registracija, adresu: https://forms.gle/hZ1zm2WqCQ7j2TGGA.
Vilniuje, siekiant pažaboti maištingą miestiečių dvasią, 1831 metais Gedimino kalne ir jo apylinkėse pastatomas „fortas“ – Vilniaus karinė tvirtovė. 1878 m. birželio 29 d. caras Aleksandras II patvirtino Vilniaus karinės tvirtovės likvidavimo projektą. Taip vidury miesto atsirado „urbanistinė skylė“, kurią reikėjo užpildyti pastatais arba - tiesiog sodais.
Sodų arba tiesiog parkų idėja Vilniaus pilių teritorijoje jau turėjo nemenką istorinį įdirbį. Čia būta Vilniaus universiteto Botanikos sodo, sodais galėjo džiaugtis ir Lietuvos valdovai Vilniaus Žemutinėje pilyje. Tai nenuostabu, kad sodų ar parkų idėja buvo sutikta be konkurencijos.
Taip atsirado „žalia juosta“ nuo dab. Karaliaus Mindaugo paminklo iki Bernardinų vienuolyno. Gedimino kalnas tapo atviras lankytojams. Vilnia (Vilnelė) iš „gynybinės kliūties“ virto tapo pasivaikščiojimų vieta. Kaip prieš 150 metų Vilniaus pilys tapo pagrindiniais Vilniaus sodais, ir sužinosite ekskursijoje „Vyšnios kaip apelsinai: Vilniaus pilių sodai ir parkai“.
Jeigu lytų arba būtų prognozuojamas lietus, prašome vilkėti lengvus, bet neperšlampamus viršutinius drabužius ir turėti lietsargį.
???? Žemėlapis, kur yra paminklas Lietuvos valdovui Gediminui: https://goo.gl/maps/Jbvtuag7SFQJ2xZ38