SEKMADIENIO EKSKURSIJA: „Tvanas Vilniaus pilyse“

Atgal

SEKMADIENIO EKSKURSIJA: „Tvanas Vilniaus pilyse“

2023-09-01

Prieš pirmąją rudens darbo savaitę, kai vasaros atostogos liko tik kaip sapnas, kviečiame negulėti ir neraudoti, o duoti tiek kojoms, tiek galvai pajudėti prieš sunkią darbo savaitę. Tai ką kojos ištrypsės, o galva sužinos?
1655 m. rugpjūčio 8 d. pirmą kartą valstybės istorijoje priešas užėmė Vilniaus pilis, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės „pentagoną“.
Iki tol pats didžiausias priešų laimėjimas Vilniaus pilyse tebuvo Kreivosios pilies (dab. Kalnų parko teritorija) sudeginimas 1390 metais.
Vilniuje ir Lietuvoje prasidėjo „tvanas“: žudymai, plėšimai, epidemijos, badas ir kitos negandos. Caras, atvykęs į Vilnių, net pašiurpo pamatęs gausybę lavonų miesto gatvėse.
Vilniaus pilys iš maskvėnų buvo atsiimtos tik po šešerių metų: 1661 gruodžio 3 d. Nors pats Vilniaus miestas Žemaitijos divizijos, kuriai vadovavo Mykolas Kazimieras Pacas, dėka buvo atkovotas prieš pusantrų metų, t.y. 1660 m. liepos 11 d. Kas būtent nutiko Vilniaus pilims nuo 1655 iki 1661 metų, ir apžiūrėsime šį sekmadienį 18 val. vakaro ekskursijos „Tvanas Vilniaus pilyse“ metu.
Ekskursijos pradžia prie paminklo Lietuvos valdovui Gediminui.
Ekskursijos trukmė nuo 1 iki 2 val.
Norintys dalyvauti ekskursijoje, turi registruotis. Registracijos formą rasite internete, adresu https://forms.gle/BnEMHNi52drx3QLN7.
Kilus klausimams, galite susisiekti su gide Migle Mikulėnaite, mob. +370 659 712 55.
Ekskursijos pristatyme kaip iliustracija panaudota fotomanipuliacija „Kitas krantas“, 2000, aut. Liudas Parulskis, iš ciklo „Dingęs Vilnius“.