Vilniui minint savo 700-ąjį gimtadienį ir centre siaučiant Sostinės dienoms, Vilniaus pilių kupole įvyko išskirtinė paskaita – pristatymas „Kernavės didikai“ – apie XIII-XIV amžiaus istorinius kostiumus. Kernavė – tai Lietuvos valdovo Traidenio rezidencija. Vilnius – tai Lietuvos valdovo Gedimino miestas. Istoriniai kostiumai, nepaisant labai turtingos ir unikalios šios vietovės, buvo atkurti pirmą kartą. Renginio metu buvo galima iš arti pamatyti keturis Kernavės ir LDK istorinius kostiumus, kuriuos sudaro daugiau nei 60 rekonstruotų aprangos dalių – nuo batų iki ginklų ir kepurių. Dauguma rekonstrukcijų pagaminta pagal to meto technologijas, tam reikėjo itin kruopštaus meistrų rankų darbo ir amato išmanymo. Istorinių kostiumų bendraautoriai, projekto autoriai, kurie tyrė, organizavo, gamino ir galiausiai pristatė Vilniaus pilių kupole - Edita Gilė, Martynas Švedas.
Taipogi renginio metu projekto autoriai kartu su kostiumais pristatė „Kernavės didikai“ leidinį, kuriame aptariama XIII–XIV a. Kernavės istorinių kostiumų rekonstrukcijos koncepcija, pristatomi kostiumų kūrėjai bei pateikiamas detalus pagamintų rekonstrukcijų katalogas su aprašymais. Tokio turinio leidinys, skirtas XIII–XIV a. istorinio kostiumo rekonstrukcijai, pristatomas pirmą kartą Lietuvoje.
Po paskaitos-demonstracijos dalyviai žygiavo į ekskursiją „Sostų karai: Gediminaičių Mortal Kombat“.
Fotografijų autorius Giedrius Akelis.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Pasirinkimas | Paaiškinimas |
---|---|