Knygų aikštėje, prie Vilniaus katedros varpinės – dvi „topiškiausios“ ekskursijos

Atgal

Knygų aikštėje, prie Vilniaus katedros varpinės – dvi „topiškiausios“ ekskursijos

2023-08-28

Šių metų rugsėjo 1-3 d. Vilnius duzgės nuo Sostinės dienų 2023. Jų metu prie Vilniaus katedros varpinės Lietuvos leidėjų asociacija organizuoja „Knygų aikštę“, kurioje bus pristatomi naujausios kngygos ir kiti leidiniai. O kaip knygų nepamačius gyvai? Taigi, siūlome net dvi „topiškiausias“ Vilniaus pilių ekskursijas. Kviečiame į jas registruotis ir nepamiršti sudalyvauti „Knygų aikštės“ renginiuose.

2023-09-01, 18:30 val. vakaro, prie Vilniaus Arkikatedros Bazilikos pagrindinio įėjimo, speciali „Knygų aikštės“ nemokama ekskursija „„Sostų karai Vilniaus pilyse: Gediminaičių Mortal Kombat“.

Kas nutinka, kai dėl sosto susikauna du galingiausi Gediminaičių klanai: Kęstutaičiai ir Algirdaičiai? Kodėl iš Vilniaus urbanistinio audinio dingo seniausias Vilniaus „miegamasis rajonas“? Ar tai būtų išorės jėgų, ar vidinių jėgų nulemtas karas, jis turėjo ne tik pražūtingų, bet ir lemtingų pasekmių. Visa tai ekskursijoje „Sostų karai Vilniaus pilyse: Gediminaičių Mortal Kombat“.

Ekskursija vyks 2023-09-01, penktadienio vakarą, 18:30 val. Ekskursija prasidės nuo Vilniaus Arkikatedros Bazilikos pagrindinio įėjimo (vakarinio įėjimo; tas įėjimas, kurio durys „žiūri“ į Gedimino prospektą). Ekskursijos trukmė iki 2,5 val. Būtina turėti kalnams (žygiams) pritaikytą avalynę ir lengvus, tačiau neperšlampamus, viršutinius drabužius, jeigu ekskursijos metu lytų. Taip pat nepamirškite ir skėčio. Siūlome turėti ir vandens ir ką nors užkrimsti. Teks judėti raižytu ir lankymui nepritaikytu reljefu. Būtina iš ankstinė registracija, kuri pasiekiama adresu: https://forms.gle/E8vExgZog8shWUp37. Kilus klausimams, galite susisiekti su gide Migle Mikulėnaite, mob. +370 659 712 55.

2023-09-02, 13:30 val. dienos, prie Vilniaus Arkikatedros Bazilikos pagrindinio įėjimo, speciali „Knygų aikštės“ nemokama ekskursija „Vilniaus ritualai: plikieji kalnai, geležiniai šarvai“.

Tai, kur staugė Geležinis Vilkas? Kur valdovas Gediminas sumedžiojo taurą? Kodėl Gediminui reikėjo „salės pagalbos“ ir savo miegmaišį pasitiesti kapinėse - Šventaragio slėnyje? Vis dėlto, kas įkūrė Vilnių: Gediminas ar Lizdeika?

Taigi, laukiame smagioje kelionėje po ritualines Vilniaus pilis.Būtina iš ankstinė registracija, kuri pasiekiama adresu: https://forms.gle/RNmFR3GapNTQ7hUf9. Būtina turėti lengvus, tačiau neperšlampamus, viršutinius drabužius, jeigu ekskursijos metu lytų. Taip pat nepamirškite ir skėčio. Kilus klausimams, galite susisiekti su gide Migle Mikulėnaite, mob. +370 659 712 55.