Trečiadienio ekskursija. Vyšnios kaip apelsinai: Vilniaus pilių sodai ir parkai

Atgal

Trečiadienio ekskursija. Vyšnios kaip apelsinai: Vilniaus pilių sodai ir parkai

2023-08-21

Vilniuje, siekiant pažaboti maištingą miestiečių dvasią, 1831 metais Gedimino kalne ir jo apylinkėse pastatomas „fortas“ – Vilniaus karinė tvirtovė. 1878 m. birželio 29 d. caras Aleksandras II patvirtino Vilniaus karinės tvirtovės likvidavimo projektą. Taip vidury miesto atsirado „urbanistinė skylė“, kurią reikėjo užpildyti pastatais arba - tiesiog sodais.
Sodų - parkų idėja Vilniaus pilių teritorijoje jau turėjo nemenką istorinį bagažą. Čia būta Vilniaus universiteto Botanikos sodo, sodais galėjo džiaugtis ir Lietuvos valdovai Vilniaus Žemutinėje pilyje. Tai nenuostabu, kad sodo-parko idėja buvo sutikta be konkurencijos.
Taip atsirado „žalia juosta“ nuo dab. Karaliaus Mindaugo paminklo iki Bernardinų vienuolyno. Gedimino kalnas tapo atviras lankytojams. Vilnia (Vilnelė) tapo pasivaikščiojimų pakrantė, o ne tik gynybai skirtas gamtinis elementas. Kaip prieš beveik 150 metų Vilniaus pilys tapo pagrindiniais Vilniaus sodais, ir sužinosite ekskursijoje „Vyšnios kaip apelsinai: Vilniaus pilių sodai ir parkai“.
Ekskursija vyks trečiadienio vakarą, 18:00 val. Ekskursija prasidės nuo paminklo Lietuvos valdovui Gediminui.
Trukmė nuo 1 iki 2 val.
Ekskursija nemokama. Būtina išankstinė registracija, adresu: https://forms.gle/RFP3CXFXpJVEiWiy6.
Jeigu lytų arba būtų prognozuojamas lietus, prašome vilkėti lengvus, bet neperšlampamus viršutinius drabužius ir turėti lietsargį.