TREČIADIENIO EKSKURSIJA: Trys Vilniaus pilys – nepasiskelbusios imperijos „pentagonas“

Atgal

TREČIADIENIO EKSKURSIJA: Trys Vilniaus pilys – nepasiskelbusios imperijos „pentagonas“

2023-08-07

Kai ateinate į Katedros aikštę, galvojate, kad matote dvi pilis: Gedimino pilį ir Valdovų rūmus. Tokie valdovai, kaip Jogaila ir Vytautas, Vilniuje žinojo ne dvi, bet - tris pilis. Jos prasidėdavo ties Vilniaus katedros varpine ir baigdavosi ties Laidojimo rūmais, dab. Olandų gatvėje. Tokiai piliai prieš 700 metų neprilygo jokia kita Europos pilis.
Kaip sako: pagal Jurgį ir kepurė. Taigi, anot istoriko Zenono Norkaus, ir Lietuvos Didžioji kunigaikštystė yra ne kas kita, bet Nepasiskelbusioji imperija. Vadinasi, Trys Vilniaus pilys irgi yra ne kas kita, kaip nepasiskelbusios imperijos „pentagonas“, „kapitolijus“ ir „vatikanas“ (trys viename).
Ekskursijos trukmė nuo 1,5 iki 2,5 val. Susitinkame 2023-08-13 (sekmadienį), 18:00 val. vakaro, Katedros aikštėje, prie paminklo Lietuvos valdovui Gediminui.
Būtina turėti kalnų žygiams pritaikytą avalynę ir lengvus, bet neperšlampamus, viršutinius drabužius, jeigu lytų. Taip pat turėkite su savimi vandens ir ką nors užkrimsti, nes teks judėti gana raižytu reljefu.
Būtina išankstinė registracija, nes vietų skaičius ribotas: https://forms.gle/aZACraBAsYvRPjrB7