Sekmadienio nemokama ekskursija „Vilniaus pilių šventovės“

Atgal

Sekmadienio nemokama ekskursija „Vilniaus pilių šventovės“

2023-07-21

Vilniaus pilys ne tik karinis, be ir sakralinis Lietuvos didžiosios kunigaikštystės centras.
Legendos byloja, kad Vilniaus pilių teritorijoje galėjo būti ne tik Perkūno šventykla, bet ir vyriausiojo žynio rezidencija. Sakralumo Vilniaus pilys neprarado ir 1387 metais įvedus Lietuvoje krikščionybę. Naują etapą atspindi Vilniaus katedra ir joje įrengta šv. Kazimiero koplyčia, dingusi šv. Martyno bažnyčia, šių dienų nesulaukusi šv. Onos ir šv. Barboros bažnyčia. Nuo aukščiausio Vilniaus pilių kalno virš Vilniaus miesto baluoja Trijų Kryžių paminklas.
Kad Vilniaus pilyse yra ne tik gynybiniai įtvirtinimai, bet joje pilna ir ritualinių stebuklų iliustruoja net šiais laikais Katedros aikštėje menininko Gitenio Umbraso sukurta plytelė „Stebuklas“. Tikima, kad ant jos apsisukus aplink savo ašį, išsipildys visi Jūsų norai. Taigi, Vilniaus pilys pilnos ritualų, pilnos stebuklų. Galima sakyti, kad Vilniaus pilys net viena iš švenčiausių ir sakrališkiausių Lietuvos vietų, kuri tikrai nenusileidžia tokios šventovėms kaip Šiluva ar Žemaičių Kalvarija.
Taigi, norinčius pažinti Vilniaus pilių šventoves, kviečiame į nemokamą ekskursiją. Būtina išankstinė registracija. Registruotis galima, adresu: https://forms.gle/HKumNGGtxUdtf7xu9.
Ekskursija vyks artimiausio sekmadienio, t.y. 2023-07-23, vakarą, 18:00 val. Ekskursija prasidės nuo paminklo Lietuvos valdovui Gediminui. Ekskursijos trukmė nuo 1 iki 2 val. Ekskursijos metu kulto pastatai bus lankomi tik iš išorės. Žemėlapis, kur yra paminklas Lietuvos valdovui Gediminui, galite rasti adresu: https://goo.gl/maps/Jbvtuag7SFQJ2xZ38.
Kilus klausimams, galite susisiekti su gide Migle Mikulėnaite, mob. +370 659 712 55.