Nemokama ekskursija. Vyšnios kaip apelsinai: Vilniaus pilių parkai ir sodai

Atgal

Nemokama ekskursija. Vyšnios kaip apelsinai: Vilniaus pilių parkai ir sodai

2023-07-19

Vilniuje, siekiant pažaboti maištingą miestiečių dvasią, 1831 metais Gedimino kalne ir jo apylinkėse pastatomas „fortas“ – Vilniaus tvirtovė.


1878 m. birželio 29 d. caras Aleksandras II patvirtino Vilniaus tvirtovės likvidavimo projektą. Taip vidury miesto atsirado „urbanistinė skylė“, kurią reikėjo užpildyti pastatais arba sodais. Sodų - parkų idėja Vilniaus pilių teritorijoje jau turėjo nemenką istorijos bagažą. Čia būta Vilniaus universiteto Botanikos sodo, sodais galėjo džiaugtis ir Lietuvos valdovai Vilniaus Žemutinėje pilyje. Tai nenuostabu, kad sodo - parko idėja buvo sutikta be konkurencijos.


Taip atsirado „žalia juosta“ nuo dab. Karaliaus Mindaugo paminklo iki Užupio. Gedimino kalnas tapo atviras lankytojams. Vilnia tapo pakrantė, o ne tik gynybai skirtas gamtinis elementas.
Tai, kaip Vilniaus pilys tapo pagrindiniais Vilniaus sodais (parkais), kviečiame į ekskursiją po Vilniaus Žemutinės pilies teritoriją. Ekskursija nemokama, bet būtina išankstinė registracija.


Registruotis galima, adresu: https://forms.gle/ZPrqtkgMm3Mhq3nn8.


Ekskursija vyks šiandien, t.y. trečiadienio vakarą, 18:00 val. Ekskursija prasidės nuo paminklo Lietuvos valdovui Gediminui. Trukmė nuo 1 iki 2 val. Žemėlapis, kur yra paminklas Lietuvos valdovui Gediminui: https://goo.gl/maps/Jbvtuag7SFQJ2xZ38. Kilus klausimams, galite susisiekti su gide Migle Mikulėnaite, mob. +370 659 712 55.