Nemokama sekmadienio ekskursija: „Nepastatytas Kalnų parkas: nei hidraulinio tarano, nei restorano“

Atgal

Nemokama sekmadienio ekskursija: „Nepastatytas Kalnų parkas: nei hidraulinio tarano, nei restorano“

2023-07-12

Jeigu prieš 65 metų paklaustumėte vilniečio, kaip nueiti į Kalnų parką, tai, greičiausiai, gautumėte atsakymą, o kur toks parkas yra.
Iki pat 1950-ųjų dabartinis Kalnų parkas buvo žinomas Jasinskių Altarijos arba tiesiog Altarijos vardu. Aišku, toks bažnytinis Vilniaus miesto teritorijos pavadinimas sovietiniai valdžiai netiko. Todėl neatsitiktinai ją nuspręsta tiesiog išdievinti ir vėl iš naujo sugamtinti. Teritorija pavadinta tiesiog – Kalnų parku.
Kaip ir galima tikėtis, teritorija turėjo būti ir pritaikyta darbininkų klasei, paversta medžių paunksmėje pasislėpusi poilsio oazė Vilniaus centre. Taip iš vilniečių, ir miesto svečių atminties dingo ne tik Trijų Kryžių paminklas (susprogdintas 1950 metais), bet ir Jasinskių Altarija, Altarija bei Plikieji kalnai, ant kurių iki 1390 stovėjusi Kreivoji pilis su savo papiliais.
Ekskursija skirta pristatyti, ką ir kaip planavo sovietinė valdžia rengdama Kalnų parko projektavimo užduotį 1957-1958 metais ir kaip Plikieji kalnai virto Kalnų parku, mišku Vilniaus centre.
Ekskursija nemokama, bet būtina išankstinė registracija.
Registruotis galima, adresu: https://forms.gle/YAQTGVcvwCd6WMpP7.
Ekskursija vyks sekmadienio vakarą, 18:00 val. Ekskursija prasidės nuo paminklo Lietuvos valdovui Gediminui. Trukmė nuo 1 iki 2 val. Žemėlapis, kur yra paminklas Lietuvos valdovui Gediminui: https://goo.gl/maps/Jbvtuag7SFQJ2xZ38.
Kilus klausimams, galite susisiekti su gide Migle Mikulėnaite, mob. +370 659 712 55.