Šiemet „Išmanusis miestas“ rinkosi ten, kur legendinė Vilniaus pradžia

Atgal

Šiemet „Išmanusis miestas“ rinkosi ten, kur legendinė Vilniaus pradžia

2023-06-16

Vakar istorinio Vilniaus Kreivosios pilies Stalo (Tauro) kalno nebuvo įmanoma atpažinti. Įvyko išskirtinis renginys– nacionalinio architektūrinio ir urbanistinio konkurso „Išmanusis miestas 9“ apdovanojimai. Susirinko šventiškai nusiteikusių būrys svečių, gausi ateities vizionierių bendruomenė, tarp jų  garsūs architektai, jaunieji kūrėjai, savivaldybių merai ir jų atstovai, ministrai ir įmonių atstovai.

„Išmanusis miestas“ – yra jau 9-us metus sėkmingai vykstantis projektas, kuris suburia pačius kūrybingiausius jaunuosius talentus ir profesionalus drauge projektuoti ir formuoti Lietuvos įvaizdį bei ateitį – išmaniuosius miestus. Projekte kasmet susitinka Lietuvos valdžios institucijų, savivaldybių atstovai, partneriai ir talentingi kūrėjai – architektai, urbanistai, kraštovaizdžio architektai. Visi drauge padeda savivaldybėms atrasti savo identitetą, jį plėtoti ir padidinti konkurencingumą. Šiais metais projekte dalyvavo rekordinis savivaldybių kiekis.

Renginį organizuoja UAB „Structum projektai“, leidžiantys žurnalą „Structum“. Projektą globoja Kultūros ministerija, Aplinkos ministerija, Vidaus reikalų ministerija ir Susisiekimo ministerija. Plačiau apie renginį portale „Structum“.

Fotografijos Dariaus Kucio.