GRUPĖ PILNA. Trys Vilniaus pilys – imperijos „pentagonas“

Atgal

GRUPĖ PILNA. Trys Vilniaus pilys – imperijos „pentagonas“

2023-06-07

LDK – nepasiskelbusioji imperija. Trys Vilniaus pilys šios imperijos „pentagonas“. Kai ateinate į Katedros aikštę, galvojate, kad matote dvi pilis: Gedimino pilį ir Valdovų rūmus. Tokie valdovai, kaip Jogaila ir Vytautas, Vilniuje žinojo ne dvi, bet tris pilis. Jos prasidėdavo ties Vilniaus  katedros varpine ir baigdavosi ties Laidojimo rūmais, dab. Olandų gatvėje. Tokiai piliai prieš 700 metų neprilygo jokia kita pilis, esanti Europoje. Vadinasi, pagal Jurgį ir kepurė, anot istoriko Zenono Norkaus, ir Lietuvos Didžioji kunigaikštystė yra ne kas kita, bet Nepasiskelbusioji imperija. Taigi, Trys Vilniaus pilys yra ne kas kita, kaip nepasiskelbusios imperijos „pentagonas“, „kapitolijus“ ir „vatikanas“.

Laukiame Jūsų prie paminklo Lietuvos valdovui Gediminui, 2023-06-11 (sekmadienį), 18:00 val. vakaro, nes vesime ekskursiją „Trys Vilniaus pilys – nepasiskelbusios imperijos pentagonas“.

Ekskursijos trukmė nuo 1,5 iki 2,5 val. Būtina turėti kalnams (žygiams) pritaikytą avalynę bei lengvus, bet neperšlampamus, viršutinius drabužius, jeigu lytų. Taip pat turėkite su savimi vandens ir ką nors užkrimsti, nes teks judėti gana raižytu ir stačiu reljefu.

Būtina išankstinė registracija, nes vietų skaičius ribotas: https://forms.gle/BejC5onYrLATtwst7

Kontaktinis asmuo Miglė Mikulėnaitė, mob. +370 659 712 55.