Vilniaus pilių kupole paskaita apie Vilniaus pilių parkus

Atgal

Vilniaus pilių kupole paskaita apie Vilniaus pilių parkus

2023-06-04

Artėjantį trečiadienį, t.y. birželio 7 d., 18 val. vakare Vilniaus pilių kupole VU Botanikos sodo direktoriaus dr. Audriaus Skirdailos paskaita: „Vilniaus želdynų istorinė raida Vilniaus pilių aplinkoje: nuo Šventaragio slėnio ąžuolų iki šiuolaikinių želdynų“.

Vilniaus miesto seniausioji dalis – Vilniaus pilių teritorija su jos centrinėje dalyje iškilusiu Gedimino kalnu visada išsiskyrė iš kitų senųjų Europos miestų ją supusia žaliąja aplinka. Šiuo požiūriu Vilnius – unikalus miestas. Europoje praktiškai nerasite kito 700 metų jubiliejų mininčio miesto, kurio „širdis“ per amžius būtų išlikusi tokia žalia kaip Vilniaus. 

Nežiūrint ilgos ir sudėtingos miesto istorijos ir ne visada jo raidai palankių įvykių, ši Vilniaus dalis visada buvo apsupta žalumos. Kaip šios žaliosios erdvės keitėsi ar buvo tikslingai keičiamos, kas čia augo ar buvo auginama prieš kelis šimtus ar prieš šimtą metų, kokius aplinkos tvarkymo projektus čia buvo siekta įgyvendinti ir kaip pavyko juos įgyvendinti galėsite sužinoti paskaitos metu.

???? Būtina išankstinė registracija: https://forms.gle/v3NmGZGVwxfVQrbp9
???? Žemėlapis, kur yra Vilniaus pilių kupolas: https://bit.ly/3vXJ9UR
???? Turite klausimų, prašome kreiptis el. paštu: vilniauspilys@gmail.com