Rendez Vous Aux Jardins: Tėvo dienos išvakarėse susitikime Vilniaus pilių parkuose

Atgal

Rendez Vous Aux Jardins: Tėvo dienos išvakarėse susitikime Vilniaus pilių parkuose

2023-06-01

Kaip ir visuose Europos parkuose ir istoriniuose soduose, taip ir šiemet birželio 2-3 d. Vilniaus pilių parkuose vyks tarptautinės iniciatyvos „Rendez Vous Aux Jardins / Susitikime parkuose“ renginiai. Šių metų renginio tema – Parkų muzika ir garsai. Europos parkuose bus klausomasi sklindančių garsų, pradedant vandens čiurlianimu, paukščių giesmėmis ir baigiant orkestrine muzika.

Vilniaus pilių parkuose Tėvo dienos išvakarėse kartu su šeima galite sudalyvauti šiuose renginiuose:

2023-06-02, 17:30 val. vakaro, Vilniaus pilių kupole, dr. Juozapo Paškausko paskaita „Modernybės patirtys ir fin de siècle pramogos Vilniaus Botanikos parke". Paskaita ypatinga, nes mokslininkas pristatys, kada Lietuvoje atsirado tokia laiko forma kaip „laisvalaikis“ ir kas konkrečiai buvo veikiama, kai vilniečiai ir miesto svečiai turėjo „laisvo laiko“. Paskaitos metu sužinosite, kuom buvo svarbūs pirmieji miesto parkai formuojantis šou ar pramogų verslui. Kas Vilniuje buvo „pirmasis valinskas“? Plačiau mūsų Facebook paskyroje, adresu: https://fb.me/e/VjUVqePg.

2023-06-03, 10:00 val. ryte, nuo Vilniaus pilių kupolo startuoja išskirtinė ekskursija „Paukščių klausytuvės“, kurią veda du ornitologai: Gediminas Petkus ir Stanislovas Patkaukskas. Gediminas duos praktinių patarimų kaip mokytis atpažinti paukščius, parodys išmanių programėlių palengvinančių klausytojų darbą. Stasys parodys pačias slapčiausias pauksčių buveines, nes, galima sakyti, asmeniškai pažįsta visus Kalnų parko paukščius.
Šią dieną Bernardinų sode ir Kalnų parke išgirsime nemažai giesmininkų. Klausysimės kaip gieda zylės, musinukės, kielės, pečialindos, strazdai, liepsnelės, devynbalsės, bukučiai, lipučiai, svilikėlis ir dar daug kitų paukščių. Plačiau mūsų Facebook paskyroje, adresu: https://fb.me/e/2PU44IC3s.

Išskirtinis ir nemokamas koncertas, 2023-06-03, 17:00 val. vakare, prie Vilniaus pilių kupolo gros VILNIUS TECH pučiamųjų orkestras. Vilniaus Gedimino technikos universiteto pučiamųjų orkestras oficialiai atkurtas 2011 m. rugsėjį. Nuo 2018 m. vasario mėn. orkestrui vadovauja Vladimir Školnyj. Ir nors tai jauniausias studentiškas universiteto meno kolektyvas, tačiau vienas iš aktyviausių. Universiteto orkestras dalyvauja beveik visuose universiteto bendruomenės organizuojamuose renginiuose. Plačiau mūsų Facebook paskyroje, adresu: https://fb.me/e/2BwAYBjVy.