Kviečiame į Vilniaus pilių kupolą, 2023-04-23 (Sk): dr. Mariaus Smetonos paskaita „Lietuvių skalikas – vakar, šiandien ir rytoj“

Atgal

Kviečiame į Vilniaus pilių kupolą, 2023-04-23 (Sk): dr. Mariaus Smetonos paskaita „Lietuvių skalikas – vakar, šiandien ir rytoj“

2023-04-17

2023 m. balandžio 23 d. (sekmadienį), 11:30 val. Vilniaus pilių kupolas kviečia į dr. Marius Smetona, „Lietuvių skalikas – vakar, šiandien ir rytoj“.

Gedimino kalno papėdėje pastatytas paminklas lietuviškiems skalikams primena, kad pilyje gyvenę didikai laikydavo šiuos šunis ir ne po vieną dešimtį. Joks valdovas, jo kasdienybė neįsivaizduojami be medžioklių šunų. Būtent pilies teritorijoje buvo rasta archeologinių duomenų, kad skalikų čia tikrai būta.

Lietuvių skalikas yra kultūros ir istorijos dalis, todėl keliauja su mumis per visus jų vystymosi etapus. Bet jis nepaskendęs istorijos dulkėse kaip daugelis kitų įvykių, asmenybių ar daiktų, o gyvas ir vis dar šalia mūsų. Vienintelis dalykas, kurio nežinome, ar lietuvių skalikas ir ateityje bus su mumis.
 
Lektorius yra vienas iš autorių knygos „Lietuvių skalikai“, skirtos vienintelei lietuviškų šunų veislei.
Paskaita yra nemokama, bet reikia registruotis čia: https://bit.ly/41CplTR
Trukmė: 1 val.
Žemėlapis, kur yra Vilniaus pilių kupolas: https://bit.ly/3vXJ9UR


Susitikimas yra dalis renginio „Užuosk pilis!“, kuris vyks ŠUNS DIENOS proga. 
Organizatoriai: Lietuvos kinologų draugija ir Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija.

Turite klausimų ar kilo problemų registruojantis, prašome kreiptis el. paštu: vilniauspilys@gmail.com
arba tel. +37061800838
→ Renginys gali būti fotografuojamas.