Vilniaus pilyse tik vienas metras iki mamutų

Atgal

Vilniaus pilyse tik vienas metras iki mamutų

2020-09-19

Pačiame Vilniaus centre - tik metras iki mamutų. Vilniaus pilyse galite pavaikščioti kalnais, kurie nebuvo padengti paskutinio ledyno, bet už tai jie puikiai pamena mamutus (arčiausiai rastas Antakalnyje, Smėlio g., 1957 metais), o gal ir kitus ledynmečio megafaunos atstovus.

Šiandien Lietuvos geologijos tarnyba mini Geologinio paveldo dieną. Džiugu, kad kolegos tiek daug dėmesio skyrė ir Vilniaus pilims, kurių kalnai, kaip kokie ugnikalniai, išlieka aktyvūs ir šiandien. Anot geologo dr. Jono Satkūno, Vilniaus kalnai – tai pilių tvirtybės pagrindas.

Nenustebkite, jeigu Vilniaus pilyse rasite ne tik kunigaikščių, bet gal ir kokį nors mamutą, vilnoninį raganosį, o gal net pirmąjį „lietuvį“ – neandertalietį.


Medžiaga paimta iš Lietuvos geologijos tanybos leidinio Palaeolandscapes from Saalian to Weichselian, South Eastern Lithuania: Excursion guide: International Field Symposium, June 25–30, 2013, Vilnius – Trakai, Lithuania / Guides: Satkūnas J., Česnulevičius A., Guobytė R., Karmaza B., Kazakauskas V., Rudnickaitė E., Stančikaitė M., Šeirienė V., Šinkūnas P., Vaikutienė G.; Lithuanian Geological Society, Lithuanian Geological Survey. – Vilnius: LGT, 2013. – 78, [6] p.: iliustr. – Bibliogr. str. gale.