Plikajame kalne, Vilniaus Kreivosios pilies kieme, suvaldyta iškilusi grėsmė

Atgal

Plikajame kalne, Vilniaus Kreivosios pilies kieme, suvaldyta iškilusi grėsmė

2022-11-14

Šių metų lapkričio mėnesį Kalnų parke, Plikajame kalne, susiformavo grėsminga situacija. Čia, kur pagal viduramžių kronikas stūksojo neįveikiama Kreivoji pilis, tiesiog jos kieme, ore pakibusios šakos, mirę medžiai ir kiti vos besilaikantys sausuoliai tapo itin pavojingi čia tvarkymo darbus atliekantiems darbininkams.

Tiesiog darbininkų akivaizdoje vienas iš medžių lūžo pusiau, didžiausiu trenksmu nuvirto taip, kad net prie Trijų Kryžių paminklo buvę kolegos pajuto „žemės drebėjimą“. Suvokta, kad grėsmė kyla net ir lankytojams, kurie mėgsta vaikščioti po šią dar neatrastą Vilniaus pilį.

Nelaukiant kol įvyks nelaimės, direkcija ėmėsi veiksmų - didžiausią grėsmę keliančius ir mirusius medžius sutvarkė. Šiuo metu surenkamos iš 2021 metų sausio mėnesio užsilikusios snieglaužos, kurių dėl techninių galimybių trūkumo nebuvo galima išvilkti, taip pat kurių nepajėgūs buvo išnešti rankomis ir talkininkai iš įvairių įmonių bei organizacijų.

Iki šiol direkcijai kartu su tvarkybos darbus atliekančiu rangovu, Plikajame kalne, kuris dar žinomas kaip Trijų Kryžių kalnas, pavyko maksimaliai išsaugoti medžius, įrengiant lankymui skirtą infrastruktūrą. Išsaugoti medžiai kartu su įrengtais takais jau kitais metais, karštomis vasaros dienomis, vilniečiams ir miesto svečiams taps tikromis pavėsio bei tylos oazėmis.

Lankymo infrastruktūra Plikajame kalne, Vilniaus Kreivosios pilies kieme, įrengiama, įgyvendinant Europos Sąjungos projektą Nr. 05.4.1-CPVA-V-301-01-0006 „Kultūros paveldo objekto Trijų Kryžių kalno aktualizavimas“.