Ketvirtadienio paskaita Vilniaus pilių kupole: „Jeigu gali nekasti – nekask“

Atgal

Ketvirtadienio paskaita Vilniaus pilių kupole: „Jeigu gali nekasti – nekask“

2022-09-08

„Jei gali nekasti – nekask“, – apie nuostabią profesiją – archeologiją, pradeda ketvirtadienio vakarą Vilniaus pilių kupole archeologė Agnė Žilnskaitė. Šį vakarą aptarėme mitus ir stereotipus archeologijos moksle bei „apšnekėjome“ pačius archeologus.

Šiandienos archeologai dažnai sulaukia smalsuolių klausimų: ar randa dinozaurų, aukso, lobių? Archeologė Agnė klausytojams pateikė populiariausių mitų apie archeologiją dešimtuką. Archeologu gali būti net neimdamas kastuvo į rankas. Ir tikrai, archeologija pastaruoju metu smarkiai pasikeitusi, jos esmė nebėra tik kasinėjimas, kaip daugelis įsivaizduoja. Vieni labiau aktyvūs lauko tyrimuose, kiti pasirenka būti zooarcheologais ir tyrinėti gyvūnų kaulus, antropologais – žmonių palaikus, ar dirbti paleobotanikais ir tyrinėti įvairias augalų liekanas. Yra įvairių tyrimo metodų, kada gali sėdėti prie kompiuterio ir neišeidamas iš namų tyrinėti mūsų šalies reljefą, ieškoti naujų objektų.

Jeigu tau patinka chemija, fizika, biologija – gali rinktis tą sritį, kur šių mokslų žinių ir metodikos labiau reikia rekonstruojant praeities žmonių gyvenseną, jeigu tau patinka gamta – gali vykdyti lauko tyrimus ar darbuotis gamtą tiriančiose laboratorijose. Tad archeologų darbas niekada nebūna monotoniškas. Būkite, vaikai, archeologais!