Penktadienis Vilniaus pilių kupole – link pergalės bendru ritmu

Atgal

Penktadienis Vilniaus pilių kupole – link pergalės bendru ritmu

2022-08-27

Teigiama, kad garso terapija yra tokia galinga, kad po jos žmogus dažnai pakeičia požiūrį į gyvenimą ir patį save. Tai išbandyti, vėl pakvietėme vilniečius į BŪGNŲ RATĄ - nemokamą edukaciją kartu su muzikos terapijos mokytoju Krisu („Vilniaus būgnų ratas“).

Būgnai pasižymi ne tik garso terapijose, bet jų vaidmuo buvo ypač svarbus ir karuose, siekiant paveikti kario moralę ir pakeisti mūšio rezultatus. Būgnai grupei žmonių duoda ritmą, kad visi vienodu metu reaguotų. Anksčiau būgnais buvo kviečiami vyrai į mūšį, o mūšio metu signalizuodavo puolimą. Tai buvo tarsi slapta komunikacijos priemonė, nes visi turėdavo savo unikalius, tik jiems pažįstamus būgnų ritmus, kuriais karininkai pranešdavo skirtingas vadų komandas kitiems mūšio metu. Kad įsitikinti ar visi gyvi ir saugūs, kartais naktimis vienas būgnininkas sugrodavo tam tikrą ritmą, kurį kitose stovyklavietėse esantys būgnininkai turėdavo pakartoti.

Tad jeigu būgnas dunda, vadinasi, tai ženklas, kad kažkas atsitiko ir žmonės kviečiami burtis draugėn. Ir tikrai, skambant būgnų garsams, apima ypatingas bendrumo ir pergalės jausmas, skatinantis visus vienytis. Dėkojame dalyviams susibūrius penktadienį Vilniaus pilių kupole.