Kviečiame ketvirtadienį (07-21 d.), 18:00 val. į Vilniaus pilių kupolą: VIDURAMŽIŲ PUOTOS EDUKACIJA

Atgal

Kviečiame ketvirtadienį (07-21 d.), 18:00 val. į Vilniaus pilių kupolą: VIDURAMŽIŲ PUOTOS EDUKACIJA

2022-07-18

Vilniaus pilių kupolas kviečia: ketvirtadienį (07-21 d.), 18:00 val. Viduramžių puotos edukacija („Kunigaikščio svita“).

Edukacija nemokama, bet reikia registruotis čia: https://bit.ly/3B2IWTn.

Neabejojama, jog LDK didikus pasiekdavo importas iš Rygos, Kijevo Rusios ar per kitus Hansos miestus. Prie atvežtinių produktų galima priskirti ir egzotinius prieskonius, ir jūrinę žuvį, kuri būdavo gabenama Nemuno prekybiniais kanalais. Šaltiniai liudija, jog pačiose prabangiausiose puotose buvo patiekiama virš dešimties nekasdienių patiekalų ir visų jų sultys susigerdavo į duonos lėkštes (Trencher). Tad edukacijos metu gyvai pristatysime, pademonstruosime kaip galėjo būti organizuojamos viduramžių puotos. Sužinosite, koks buvo puotų etiketas, kiek žmonių patarnavo diduomenei puotų metu, ir kam buvo naudojamas kvepintas vanduo. Edukacijoje galėsite pasijausti kaip viduramžių svečiai ir degustuoti patiekiamus puotos valgius.

Viduramžių puotos edukaciją pristato „Kunigaikščio svita“ (www.facebook.com/kunigaiksciosvita) - tai gyvosios istorijos rekonstruktoriai, pasirėdę XIII-XIV a. rūbais, pristato Viduramžio diduomenės puotas bei pramogas. Istorinės virtuvės žinovai pasakoja apie viduramžių receptus, valgius ir gėrimus, pristato ir gamina vaišes pagal istorinius viduramžių šaltinius, ir puotų metu organizuoja žaidimus, pramogas svečiams.

*Kilo problemų registruojantis arba turite klausimų, prašome kreiptis el. paštu: vilniauspilys@gmail.com arba tel. +37061800838 Daugiau info „Facebook“ paskyroje: www.facebook.com/VilniusCastles//a>.