Jau šį ketvirtadienį nemokama paskaita ir ekskursija apie Botanikos sodą Vilniaus pilyse

Atgal

Jau šį ketvirtadienį nemokama paskaita ir ekskursija apie Botanikos sodą Vilniaus pilyse

2022-05-31

Kviečiame į ketvirtadienio (2022 m. birželio 02 d., 18:00 val.) nemokamą paskaitą: Vilniaus universiteto Botanikos sodo mokslininkė dr. Silva Žilinskaitė, „BOTANIKOS SODAS SEREIKIŠKĖSE“.

Registruotis čia: https://bit.ly/3GvbXrr

Dalyvių skaičius ribotas. Po paskaitos vyks ekskursija.

Paskaitos trukmė: 1 val. Ekskursijos trukmė: 1 val.

Paskaita vyks: Vilniaus pilių kupole Registruotis čia: https://bit.ly/3yfj6Kj

Paskaita ir ekskursija yra dalis Prancūzijos kultūros ministerijos inicijuoto kasmetinio renginio „Susitikime parkuose“, kuris Europoje vyksta birželio 3 – 5 d., ir supažindina su parkų bei sodų istorija.

Vilniaus pilių teritorijoje pirmojo Lietuvoje botanikos sodo atsiradimas neatsiejamai susijęs su XVIII a. antroje pusėje Lietuvos-Lenkijos valstybėje įvykdyta švietimo reforma. Tada VU buvo įkurta Gamtos istorijos katedra su botanikos sodu Medicinos kolegijos (Collegium medicum) pastatų komplekso kieme dabartinėje Pilies g.

Sodas kiemelyje gyvavo keletą dešimtmečių, kol palaipsniui visi augalai buvo perkelti į naują vietą Sereikiškėse (Pilies kalno papėdės pietinėje pusėje), kur pirmas sklypas (virš 0,7 ha) buvo nupirktas 1787 m.

Botanikos sodas šioje vietoje klestėjo (didėjo jo teritorija, gausėjo augalų kolekcijos) iki 1842 m. Deja, XIX a. pirmoje pusėje Rusijos caro sprendimu uždarius Vilniaus universitetą, o netrukus ir Medicinos-Chirurgijos akademiją, neliko ir botanikos sodo.

Turite klausimų ar kilo problemų registruojantis, prašome kreiptis el. paštu: vilniauspilys@gmail.com arba tel. +37061800838

*Renginio metu bus fotografuojama. Nuotraukos gali būti naudojamos renginio viešinimui socialiniuose tinkluose ir internetinėje svetainėje (www. vilniauspilys.lt).