Pilies festivalis

Pilies festivalis

Tai naujas kultūrinis renginys, skirtas Lietuvos valstybingumo (Mindaugo karūnavimo) dienai. Šis festivalis yra tąsa tai progai skirtų renginių kitose Lietuvos istorinėse sostinėse – Kernavėje ir Trakuose, papildantis juos naujomis formomis ir praplečiantis visuomenės pažinimo ribas. Pilies festivalis Vilniuje pristato atkuriamų Lietuvos valdovų rūmų XVI – XVII a. renesanso ir baroko materialinę ir dvasinę kultūrą.
 
Pilies festivalį sudaro dvi sudėtinės dalys:
 
Pirmoji – muzikinė koncertinė dalis pristato renesanso ir baroko muzikinę kultūrą: rūmuose gyvavusių senosios muzikos kapelų instrumentinę muziką, šokius, operą, vokalinės ir instrumentinės muzikos solo atlikėjus, vėliavininkų, karių pasirodymus, rūmų ceremonialą.
 
Antroji dalis – amatų mugė, pristatanti renesanso ir baroko laikų dvaro materialinę kultūrą, atkuriamą šiuolaikinių meistrų: kalvių, juvelyrų, puodžių, stiklių, audėjų, siuvėjų, odininkų, batsiuvių, knygrišių ir kt. Renesanso laikais Vilnius buvo vienas iš svarbiausių ne tik LDK, bet ir Europos šalių amatų centras – aukšto lygio meistrų, globojamų didžiojo kunigaikščio, miestas.

Tikimasi, kad informatyvus ir atraktyvus festivalis taps kasmetiniu renginiu bei pritrauks ne tik miestiečius, bet ir turistus. Pilies festivalis sujungia jau turinčius tradiciją edukacinius kultūrinius renginius ir yra trijų sostinių  – Kernavės (akmens a. – XIV a. paveldo atkūrimas), Trakų (XIV – XV a. paveldo atkūrimas) ir Vilniaus (XVI – XVII a. paveldo atkūrimas) – festivalis. Tai yra pirmas bandymas atkurti Vilniaus amatų cechus su jų išskirtinėmis regalijomis ir vėliavomis bei tradicijų atgaivinimu.