Lietuvos valstybingumo ženklai

Lietuvos valstybingumo ženklai

Valstybės atkūrimo dienai – edukacinė programa „Lietuvos valstybingumo ženklai“

Nuo Nepriklausomybės atkūrimo 1990 m. gimė nauja karta. Mes visi norime, kad mūsų vaikai augtų laisvoje ir nepriklausomoje valstybėje būdami pilietiški, žinotų savo valstybės istoriją. Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcijos darbuotojai siekia suteikti mažiesiems vilniečiams pirmąsias istorijos žinias apie Vilnių, parodyti jo svarbiausius kultūros paveldo objektus ir formuoti pasididžiavimą savo miesto praeitimi bei ugdyti vaikus tautiškumo ir pilietiškumo dvasia.

Vaikų ir moksleivių piešiniai

Kaip mažieji vilniečiai mato bei sieja praeities ir dabarties istoriją galite pamatyti „T. Kazimėrėnienės Dailės studijos“, kurią lanko Vilniaus „Aušros“ mokyklos-darželio vaikai, piešiniuose. Jie jau nemažai žino apie Gedimino pilį, Arkikatedrą ir varpinę, paminklus, esančius Pilių teritorijoje. Savo įspūdžius ir mintis stengėsi perteikti, piešdami akvarelėmis, spalvotais pieštukais, guašu, vaškinėmis kreidelėmis. Geriausių darbų autoriai bus apdovanoti Vilniaus pilių rezervato direkcijos dovanomis.

Pažintinės moksleivių ekskursijos

Kovo 12-osios popietę Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija sulaukė  mielų lankytojų. Čia drauge su mokytoja Sondra Jonceva atvyko Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro gamtininkų būrelio nariai. Edukacinės programos dalyviams buvo pasiūlyta pažintinė ekskursija „Žemutinė pilis ir rezervato gamtos įvairovė“.  Ekskursijos pradžioje 2–4 klasių mokiniai buvo supažindinti su Vilniaus Žemutinės pilies istorija, sužinojo, kurioje vietoje po žeme slepiasi gynybinės sienos liekanos, kas statė mūro pilį ant Gedimino kalno, kur seniau tekėjo Vilnia  ir dar daug  įdomaus apie mūsų valstybės kūrimą.

Vėliau ekskursijos dalyviai pasuko link Vilnios, kur pilna pavasario pažadintos  gyvybės. Pasisėmę istorinių žinių, ekskursijos dalyviai pasuko link gamtos gyvybe knibždančios, pavasario pabudintos Vilnios. Vaikai gyvai galėjo pamatyti kaip maudosi varnos, kaip skrydžiui kyla, o po to leidžiasi į vandenį Didžiosios antys. Na, o kur dar Didžiosios griovos paslaptys: įvairių spalvų ir formų samanos bei kerpės, genių iškalti uoksai, ant nusenusių beržų augančios pintys – visa tai ilgam išliks jaunųjų gamtos bičiulių atmintyje.

Galop, šiek tiek sužvarbę, Edukacinėje klasėje prie karštos arbatos puodelio pasidalijome patirtais įspūdžiais.